- Reklam -

- Reklam -

Vatanını Sevenler Federasyonundan Azerbaycan Ermenistan savaşıyla ilgili bildiri.

19

                                                                                        BİLDİRİ

 

Vatanını Sevenler Federasyonundan,  Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Karabağ’da devam eden çatışmalarla ilgili, genel başkan Mehmet YILMAZ imzasıyla, Ermenistan, Ermeni patrikhanesi, Rusya ve İran’la ilgili çağrıların olduğu bir bildiri yayınlandı;

 

“Ermenistan halkına çağrımız ;

Sizler ve bizler binlerce yıldır iç içe yaşamış halklarız. Emperyalistlerin, yöneticileriniz vasıtasıyla sizleri kullanması size yoksulluk kan ve gözyaşından başka bir şey getirmez onun için bir an önce Dağlık Karabağ’dan kendi sınırlarınıza çekilip, Azerbaycan Türk devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile iyi ilişkiler kurmanız sizin için en hayırlı olandır.

 

Türk Ermeni patriğine tavsiyemiz;

Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olan herkes Türktür. Türklüğünüzün gereğini, açıklamalarınızda belirtmeniz önemlidir.

 

Rusya’ya çağrımız;

Rusya İngiliz ve Fransızlar gibi sömürü Devleti olmadığını ve nufusunun on milyonlarcasının Türk olduğu bilinci ve gerçeği ile kendi çıkarı için İngiliz ABD Fransa’nın peşine takılarak ermenilere yardım etmemeli.

 

Devletimize çağrımız;

İki devlet bir millet olduğumuz Azerbaycan Türk devletinin, Ermenistan’ın saldırgan tutumuyla işgal ettiği Dağlık Karabağ topraklarından çıkarılması için Devletimizin gereken her şeyi yaptığına şüphemiz yok.  Ancak bu süreçte ülkemizde Kaçak olarak bulunan çalışan on binlerce Ermeni’nin sınır dışı edilmesini basında yazıldığı gibi Ermenistan’a yardım ediyorsa kırk milyon Azeri Türk’ün yaşadığı İran yönetiminin deşifre edilmesini, İran yönetimine açıktan gerekli tepkilerin gösterilerek yaptırım uygulanmasının gerekliliğini hatırlatırız.

 

Türk devletlerine ve bütün Türklere çağrımız;

Emperyalist kapitalistlerin, kölelik düzeni ile yönettiği dünyanın tek kurtuluşu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün

“Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk’ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.” sözündedir her Türk bunun için elinden geleni yapmalıdır.

 

Azerbaycan Türk Devleti  Azerbaycan Türk halkına ;

Vatanını Sevenler Federasyonu olarak her zaman ve her koşulda canımızla her şeyimizle Azerbaycan Türk devleti ve Türk halkının yanında olduğumuzu bildiririz.”

 

 

İnternet sitemiz size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanmaktadır. Daha fazla bilgi için Kabul Et Devamı