- Reklam -

- Reklam -

Türkiye sınırındaki hareketlilik kritik eşikte! On binlercesi daha geldi

3

Suriye’deki iç savaş ve Esad rejiminin İdlib kırsalına yönelik saldırıları nedeniyle güvenli bölgelere göç edenlerin sayısı, son 5 günde 100 bin kişi artarak 800 bine yaklaştı.

Türkiye sınırındaki hareketlilik kritik eşikte! On binlercesi daha geldiSuriye’deki çatışma ve bombardımandan kaçarak Türkiye sınırı yakınlarındaki güvenli bölgelere gelenler, TSK tarafından terörden temizlenen Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatı bölgesi yakınlarına göç ediyor.

Türkiye sınırındaki hareketlilik kritik eşikte! On binlercesi daha geldiSaldırılar nedeniyle göç edenlerin sayısı son 5 günde 100 bin kişiye ulaştı.

Türkiye sınırındaki hareketlilik kritik eşikte! On binlercesi daha geldiKasım ayından bu yana evleri ile arazilerini bırakarak göç edenlerin sayısı ise 800 bine yaklaştı.

Türkiye sınırındaki hareketlilik kritik eşikte! On binlercesi daha geldiDHA’nın bölgeden geçtiği fotoğraflarda göç edenlerin zorlu yolculukları gözler önüne seriliyor. Kamyonet kasalarında, soğuk hava ve yağış altında göç eden çocukların yorgun düşmesi dikkat çekiyor.

İnternet sitemiz size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanmaktadır. Daha fazla bilgi için Kabul Et Devamı