- Reklam -

- Reklam -

Türkiye kahramanlarını uğurluyor

10

Suriye’nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hain saldırısı sonucunda şehit düşen yedi asker ve bir şoför, bugün son yolculuklarına uğurlanacak

Son dakika… Türkiye kahramanlarını uğurluyorSuriye’nin İdlib kentindeki çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına, Esad rejimi unsurları tarafından hain topçu atışı saldırısı gerçekleştirildi. Hain saldırıda 8 kişi şehit oldu.

Türkiye kahramanlarını uğurluyor

Serkan Deprem (FOTO: DHA)

1.5 YAŞINDAKİ YAĞIZ EFE BABASIZ KALDI
Osmaniyeli Serkan Deprem 27 yaşındaydı. 2016 yılında uzman çavuş oldu, ilk görev yeri Bolu Komando Tugayı’ydı. Geçici görevle Mardin’e, oradan da İdlib’e gönderildi. İki yıl önce evlenen Deprem, arkasında gözü yaşlı bir eşi Berna’yı ve hiçbir şeyden habersiz 1.5 yaşındaki oğlu Yağız Efe’yi bıraktı.
Türkiye kahramanlarını uğurluyor

Gökhan Orhan (FOTO: DHA)

OĞLUNUN ŞEHİT OLDUĞUNU ANLADI
Uzman Onbaşı Gökhan Orhan’ın Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde yaşayan ailesinin kapısını İkmal Yarbay Özgür Ceritan çaldı. Oğlunun şehit olduğunu anlayan anne Fatma Orhan olduğu yere yığıldı. 26 yaşındaki şehidin babasının ise kamyon şoförü olduğu ve şehir dışında olduğu öğrenildi.
Türkiye kahramanlarını uğurluyor

Onur Şükrü Özler (FOTO: DHA)

22 YAŞINDAYDI
Gaziantepli Onur Şükrü Özler 22 yaşındaydı. Tezkere bırakıp Uzman Onbaşı olmuştu. Askeri yetkililerden oğlunun şehit düştüğü haberini alan annesi Canan Abo gözyaşlarına boğuldu.
Türkiye kahramanlarını uğurluyor

Uğur Kurt (FOTO: DHA)

GAZİANTEP’İN İKİNCİ ŞEHİDİ
Gaziantep’in ikinci şehidi Uzman Çavuş Uğur Kurt, Mimar Sinan Mahallesi’nde yaşıyordu. 26 yaşındaydı, evli ve iki çocuk babasıydı. Acı haberi alan anne-babasını askerler ve yakınları teselli etti.
Türkiye kahramanlarını uğurluyor

Halil Demir (FOTO: DHA)

ŞEHİDİN AĞABEYİ: VATAN SAĞOLSUN
Ailesiyle birlikte İstanbul’un Tuzla ilçesinde yaşayan 31 yaşındaki Uzman Çavuş Halil Demir’in şehit olduğunu öğrenen ağabeyi Mücahit Demir, ‘Her akşam annemle konuşuyorlardı. Annem ve babam yolda onlar da geliyor. Vatan sağolsun’ ifadelerini kullandı.
Türkiye kahramanlarını uğurluyor

Uğur Katran (FOTO: İHA)

ANNESİNİN ACISINI YAŞIYORDU
Piyade Ulaştırma Uzman Onbaşı Uğur Katran’ın şehadet haberi, Mersin’in Gülnar ilçesinde yaşayan babası Ramazan Katran’a verildi. Yakın zamanda annesini kaybettiği öğrenilen 25 yaşındaki Katran’ın evi Türk bayraklarıyla donatıldı.
Türkiye kahramanlarını uğurluyor

Kadir Yıldız (İHA)

5 AY ÖNCE BABA OLMUŞTU
Aksaraylı Piyade Onbaşı Kadir Yıldız, 2018 yılında evlenmiş, beş ay önce baba olmuştu. Babası Atay Yıldız, oğlunun şehit olduğunu, Kadir’in İdlib’deki operasyona katılması nedeniyle gelini ve torununu Aksaray’a getirmek üzere gittiği Şanlıurfa’da öğrendi.
Türkiye kahramanlarını uğurluyor

İsmail Akatay (FOTO: DHA)

TIR ŞOFÖRÜYDÜ
Saldırıda şehit düşen tek sivil olan TIR şoförü İsmail Akatay, evli ve üç çocuk babasıydı. 34 yaşındaki Akatay, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşıyordu.

İnternet sitemiz size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanmaktadır. Daha fazla bilgi için Kabul Et Devamı