Tokat’ta mahalle muhtarı kavşağa ‘Evde kal’ afişi astı

Tokat’ta mahalle muhtarı kavşağa ‘Evde kal’ afişi astı

TOKAT’ta, Karşıyaka Mahallesi muhtarı Turan Türk, farkındalık oluşturmak için mahalle sakinlerinin yoğun olarak kullandığı kavşağa koronovirüs tedbirleri konusunda afiş astı.

Koronavirüs vakalarının azalmaya başladığı Tokat’ta vatandaşların tedbiri elden bırakmamaları için harekete geçen Karşıyaka Mahallesi muhtarı Turan Türk, kavşağa üzerinde ‘Koronavirüs bitene kadar, misafir almıyoruz, misafir olmuyoruz, maske, mesafe, hijyen’ yazılı afiş astı. Dünyada salgının devam ettiğini belirten Türk, “Koronavirüs bir çok cana mal oluyor. Mahallemizde 150’ye varan vaka sayıları mevcuttu. Şu anda 20’ye kadar düştü. Mahallemizde de 7 kişilik bir ekiple hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu vakaların daha düşmesini ve bu şekilde devam etmesini istiyoruz bitene kadar. Onun için de evdeyiz. Evde kalıyoruz. Koronavirüs bitene kadar misafir almıyoruz, misafir olmuyoruz. Böyle bir farkındalık olsun diye böyle bir pankart hazırladık. Vakalar düşmüş iken bunu bitirmenin çabasındayız. Daha fazla cana mal olmadan, daha fazla insanımız buna maruz kalmadan, aşı uygulanıncaya kadar vatandaşımızı bilinçlendirmek için böyle bir pankart hazırladık. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı uymaları için davet ediyoruz. Özellikle gençlerimizi maske, mesafe konusunda uyarmak istiyorum” dedi. 

Mahalle sakinleri ise duyarlılığı nedeniyle muhtar Türk’e teşekkür etti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Fatih YILMAZ

Check Also

Ruhani: “Yaptırımları kaldırsınlar, diplomasi devreye girsin ve müzakerelere başlayalım”

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, uluslararası konuların diplomasi yoluyla çözülmesi için yaptırımların kalkması gerektiğini belirterek, “Yaptırımları …