Sıla Aydın kimdir, kaç yaşında, nereli? Mehmet Aydın’ın eşi kim? Sıla Aydın ile Mehmet Aydın boşandı mı?

Türkiye’nin konuştuğu olayla ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Çiftlik Bank davasının sanığı Mehmet Aydın, Brezilya Sao Paulo’da teslim olmasının ardından geçtiğimiz cumartesi günü iade edilmek üzere Türkiye’ye getirilmişti. Mehmet Aydın’ın ifade işlemleri devam ediyor. Bir yandan da eşi ile ilgili detaylar merak konusu oldu. 

SILA AYDIN İLE MEHMET AYDIN BOŞANDI MI?

Mehmet Aydın’ı eşi Sıla Aydın’ın 22 Haziran’da gıyabında boşadığı ortaya çıktı. Aydın teslim olmasaydı, eşinin kendisini boşadığını gazete ilanından öğrenecekti. Şimdi ise karar cezaevine gönderilip tebliğ edilecek. İtiraz etmezse karar kesinleşecek, itiraz ederse istinaf mahkemesine gidecek. Boşanma davasında Mehmet Aydın’a defalarca tebligat çıkartan mahkeme, sonuç alamayınca adli makamlardan yardım istedi. Aydın’ın firari olduğunun bildirilmesi üzerine de 22 Haziran günü, ‘Tosuncuk’u gıyabında boşadı.  Aydın’ın eşine aylık bin lira nafaka ile 60 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.

GIYABINDA BOŞANMA NE DEMEK?

Kendi yokken, kendi bulunmadığı bir sırada, arkasından.

MEHMET AYDIN’IN EŞİ SILA AYDIN KİMDİR?

Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın 23-24 yaşlarında. Bursa’da yaşayan Sıla Aydın, aslen Samsunlu. Sıla Aydın eşi Mehmet Aydın’dan ocak 2018 tarihinde boşanma sürecine girdiğini açıklamıştı. Mehmet Aydın’ın eşi olmanın dışında bir suçu bulunmadığını öne süren Sıla Aydın, Mehmet Aydın ile tanışma hikayesini ve olayların gelişimini şöyle ifade etti: “Eşim Bursa Nilüfer’de bir çay bahçesinde asgari ücretle çalışıyordu. 2016’da Bursa’da tanıştık. O zamanlar hiç paramız yoktu. Mehmet Facebook’ta sürekli çiftlik oyunu (FarmVille ve benzeri oyunlar) oynuyordu. Sonrasında da yazılımcı bir arkadaşıyla Fame Game oyununu kurdu. Bu oyun da Facebook üzerinden oynanıyordu. Oradan kazanç elde edince Bursa İnegöl’de bir çiftlik kiraladı.”Kaynak

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir