Maraşlı Firuzan kimdir? Maraşlı Firuzan kaç yaşında? Rojda Demirer’in oynadığı diziler merak edildi!

ATV’nin sevilen dizisi Maraşlı’da 37 yaşında olan ve Sedef’in aksine daha rahat bir karakter olarak öne çıkan Firuzan karakteri merak ediliyor. Maraşlı dizisinin Firuzan’ı Rojda Demirer kimdir, kaç yaşında?

Maraşlı Firuzan kimdir?

Firuzan karakteri 37 yaşındadır, Sedef Hanım’ın aksine asil bir kadın değildir. Daha çok orta sınıf bir aileden gelmektedir. Hırsları vardır. Eğitimi yoktur. Cilvesi ve güler yüzüyle Aziz Bey’i kendine aşık etmeyi başarmıştır. Firuzan, Aziz’e iyi gelir. Lakin Aziz yaşı itibariyle Firuzan’ı her zaman mutlu etmeye muktedir değildir.

Rojda Demirer kimdir?

Maraşlı’da Firuzan karakterini canlandıran Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu Rojda Demirer, 12 Ağustos 1980 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Diyarbakır’lıdır. 1988 yılında (9 yaşındayken) TRT Ankara Radyosu Çocuk Saati sınavlarını kazanarak radyo tiyatrosu yapmaya başlamıştır. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. 2003-2008 yılları arasında da Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda kadrolu sanatçı olarak görev almıştır.

2003 yılında Aşk Olsun dizisi ile televizyon dünyasına adım atan Rojda Demirer, Adı Efsane, Kördüğüm, Acil Aşk Aranıyor, Alev Alev, Elde Var Hayat, Geniş Aile, Melekler Korusun, Kaos Örümcek ağı gibi diziler ve filmlerde de rol almıştır.

Şimdilerte Show TV ekranlarında yayınlanmakta olan Çarpışma adlı dizide Belma karakterine hayat veren Rojda Demirer, 1.67 metre boyunda, 55 kilo ve Aslan burcudur.

 Kaynak

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir