- Reklam -

- Reklam -

Macron Lübnan’da da rahat durmadı: Biz yapmazsak Türkler yapacak

6

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye karşıtı açıklamalarına Lübnan’daki patlamayı da alet etti. Bölgeye giden Macron, “Fransa rolünü oynamazsa, Lübnan’ın iç işlerine karışan İranlılar, Türkler ve Suudlar olacak” dedi.

Macron Lübnan’da da rahat durmadı: Biz yapmazsak Türkler yapacakTürkiye’nin Doğu Akdeniz ve Libya’daki politikaları nedeniyle sık sık karşı karşıya geldiği Fransa’dan yine ortalığı karıştıracak açıklamalar geldi.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki patlamanın ardından bölgeye giden ilk yabancı lider olan Macron, gelecek 3 haftanın Lübnan’ın geleceği açısından önemli olduğunu belirtti.

Macron Lübnan’da da rahat durmadı: Biz yapmazsak Türkler yapacak

Macron patlama bölgesinde incelemelerde bulundu.

DHA’nın aktardığına göre Macron, ülkesinin Lübnan’ın iç işlerine karıştığına yönelik eleştirileri reddederek, “Kardeşlik ve yardım söz konusu. Yanılmayın. Çok taraflılığa ve Lübnan halkının çıkarlarına inanan Fransa rolünü oynamazsa, Lübnan’ın iç işlerine karışan İranlılar, Türkler, Suudlar ve bölgedeki diğer güçler olacak. Bu ülkelerden bazıları bunu Lübnan halkının aleyhine kendi jeopolitik ve ekonomik çıkarları için yapacak” dedi.

Lübnan’da salı günü meydana gelen patlamada 154 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 5 bin kişi de yaralandı.

İnternet sitemiz size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanmaktadır. Daha fazla bilgi için Kabul Et Devamı