İstanbul LGS lise taban puanları 2021| İstanbul Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri..

LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte İstanbul Anadolu liseleri, Fen liseleri ve imam hatip listesi LGS 2021 İstanbul taban puanları ve yüzdelik dilimleri hakkında bilgi edinmek istiyor. Bölgede yer alan ilçelerdeki liselerin yüzdelik dilimleri, alan adları ve okul türleri da bakılacak unsurlardan. MEB, her sene olduğu gibi E-Okul üzerinden tercih robotunu erişime açıyor.

 

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

LGS sonuçlarının 30 Haziran’da ilan edilmesiyle birlikte aynı gün tercih kılavuzu da yayımlanacak ve tercihler de başlamış olacak. LGS tercih işlemi bireysel olarak https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabileceği gibi mezun olduğu okuldan ya da herhangi bir resmî ortaokulu müdürlüğünden yapılabilecektir.

YÜZDELİK DİLİM NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın değerlendirme kriterleri arasında önemli bir yer tutan yüzdelik dilim, öğrencinin Türkiye genelinde ya da bulunduğu ilde sahip olduğu sıralamanın yüzde olarak ifade edilmesidir.

Örnek: Ülke çapında yüzde 8’lik bir dilime sahip olan öğrenci, sınava giren 1 milyon 300 bin öğrenci arasından 104 binlik bir sıralamaya sahip olmuş olarak kabul edilmektedir. Tercih işlemlerini yaparken adaylar yüzdelik dilimlerden ve geçtiğimiz yılın taban puanlarından faydalanacaklar.

LGS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYIN!Kaynak

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir