BİLSEM sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2021 BİLSEM sonuçları MEB sonuç sorgulama sayfasında olacak

Milli Eğitim Bakanlığı BİLSEM sonuçları ile ilgili açıklamayı yapacak. Açıklamada 1. 2. Ve 3. Sınıf grup tarama sonuçlarının erişime açılacağı ifade edilecek. Sonuçlar MEB’in ilgili sayfası üzerinden TC kimlik numarası, doğum tarihi ve güvenlik kodu girilerek öğrenilecek.

BİLSEM SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

MEB BİLSEM SONUÇLARI AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz yıl yapılan açıklamada “2020-2021 eğitim öğretim yılında bilim ve sanat merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecinde aday gösterilen 1,2 ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik tablet bilgisayar ile yapılan grup tarama uygulaması 4 Ocak-11 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Yetenek alanlarına ve sınıf düzeylerine göre bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için belirlenen taban puanlar aşağıda belirtilmiştir. Grup tarama uygulamasında 1. sınıflara 60, 2 ve 3. sınıflara 70 soru sorulmuş olup her doğru cevap 10 puan olarak hesaplanmıştır.

Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerimiz 11 Kasım 2020 tarihinden itibaren giriş belgelerini kayıtlı oldukları okul müdürlüklerinden alabilirler.

Bireysel değerlendirme sonucunda bilim ve sanat merkezlerine yerleşmeye hak kazanan öğrencilerimiz 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren eğitimlerine başlayacaklardır.” denilmişti.

Bugün yapılacak yeni açıklamada da sonuçların ilan edilmesi bekleniyor.Kaynak

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir